Jaka nawigacja samochodowa w telefonie? Ranking najpopularniejszych aplikacji GPS na smartfon

Jaka nawigacja samochodowa w telefonie? Ranking najpopularniejszych aplikacji GPS na smartfon
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Możliwość korzystania z nawigacji w telefonie jest obecnie czymś naturalnym. Mniej oczywisty jest natomiast sam wybór najlepszej aplikacji do tego zadania. Aby go ułatwić, poniżej przedstawiamy subiektywny ranking nawigacji GPS na smartfon.

Google Maps

Najbardziej podstawowa i najpopularniejsza na świecie nawigacja na smartfon dostarczana przez Google całkiem zasłużenie cieszy się pozytywnymi opiniami. To naprawdę dobra, nowoczesna, funkcjonalna i jednocześnie łatwa w obsłudze nawigacja z często aktualizowanymi mapami i wieloma przydatnymi rozwiązaniami. Ponieważ na bieżąco pobiera dane z dróg, oferuje dostęp do informacji na temat korków i przewidywanego czasu przejazdu w danym momencie. Ostrzega także przed wypadkami i robotami drogowymi. W praktyce Google Maps jest nawigacją w zupełności wystarczającą na potrzeby przeciętnego użytkownika, który wybiera się autem np. na wakacje.

Apple Maps

Tak jak Google Maps jest preinstalowane w urządzeniach wyposażonych w system Android, tak Apple Maps domyślnie znajduje się w smartfonach marki z jabłkiem w logo. Aplikacje są w zasadzie podobne, choć mapy Google mają więcej funkcji i bardziej rozbudowane możliwości. Pamiętaj jednak, że obie aplikacje potrzebują do działania połączenia z Internetem, dlatego jeśli w ramach abonamentu lub na karcie dysponujesz niewielką ilością danych, korzystaj rozważnie z nawigacji w smartfonie. W razie potrzeby poszukaj oferty z większą ilością danych, np. u operatora Otvarta.

Maps.me

W odróżnieniu od produktów Google i Apple aplikacja Maps.me z powodzeniem wyznacza trasę i prowadzi do celu również w trybie offline. To świetna propozycja, gdy chcesz oszczędzać transfer danych lub w ogóle nie posiadasz dostępu do Sieci w danym momencie.

HERE WeGo

Z kolei ta nawigacja jest preinstalowana w urządzenia niegdyś bardzo popularnej, fińskiej marki Nokia. Świetnie spisuje się na lokalnych trasach – użytkownicy polecają ją przede wszystkim do poruszania się autem po mieście. Jej niewątpliwą zaletą jest także to, że – podobnie jak Maps.me – z powodzeniem działa bez konieczności utrzymywania połączenia z Internetem. Dzięki temu nawet jak nie masz dostępu do Sieci, nawigacja mimo to prawidłowo poprowadzi Cię do celu.

ViaMichelin

Podczas gdy nawigacja HERE WeGo doskonale radzi sobie w przestrzeniach miejskich, ViaMichelin idealnie nadaje się na dalsze wyjazdy. Jeżeli wybierasz się samochodem w odległy rejon Europy, zdecydowanie polecamy to oprogramowanie. Aplikacja wskazuje koszty przejazdów płatnymi drogami i zawiera listę POI w różnych krajach, a do tego można z niej korzystać bez połączenia z Internetem. Trudno o lepszy wybór w podróżach międzynarodowych.

Yanosik

Z kolei do jazdy po Polsce warto wykorzystać nawigację Yanosik. Pod względem swojej podstawowej funkcji nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji – tym, co decyduje o jej popularności, jest ostrzeganie przed radarami, fotoradarami i patrolami policyjnymi. Dzięki temu wiesz, czy na trasie, którą planujesz pojechać, możesz spodziewać się kontroli policyjnej.

Waze

Zasada działania Waze jest identyczna jak Yanosika i polega na udostępnianiu szczegółowych danych na temat bieżącej sytuacji na trasie. Nawigacja powie Ci, w których miejscach odbywają się aktualnie kontrole policyjne.

Jeżeli chcesz poznać więcej przydatnych informacji na temat najnowszych technologii, zapraszamy do sekcji Artykuły w serwisie https://komorkomat.pl/.

Fot. Ravi Palwe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*