Wystartował rządowy konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego

Wystartował rządowy konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę. Przedsięwzięcie zostało zorganizowanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Termin nadsyłania prac został wyznaczony na 4 czerwca.

Przede wszystkim bezpieczeństwo. To świetna okazja, by pozwolić najmłodszym wykazać się w słusznej sprawie. Według zasad praca konkursowa powinna mieć charakter edukacyjny i dotyczyć przepisów ruchu drogowego. Co więcej, jednym z bohaterów powinien być Krokodylek Tirek. Opowiadanie lub bajka powinna nie przekraczać 4000 znaków bez spacji. Dla zwycięscy czeka nie lada wyróżnienie, jego lub jej praca zostanie udostępniona w mediach Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego!

Rzecz jasna, to nie jedyna nagroda przewidziana przez organizatorów. Jak czytamy w regulaminie, laureaci otrzymają także zestaw upominków edukacyjno-odblaskowych!

Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, kształtowanie odpowiednich postaw oraz przede wszystkim zachęcanie młodych ludzi do kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach popularyzujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym!

Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie ministerstwa!

(Fot. materiały prasowe gov.pl)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*