Kosmetyki samochodowe – ranking najlepszych środków do czyszczenia wnętrza

Kosmetyki samochodowe – ranking najlepszych środków do czyszczenia wnętrza
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku kosmetyków samochodowych panuje niesamowity ścisk. Z tego względu każda porada dotycząca ich wyboru jest na wagę złota. Jak zwykle spieszymy Wam z pomocą!

Czyszczenie kokpitu

Najważniejszy jest początek, a najłatwiej zacząć jest od elementów, z którymi mamy najwięcej kontaktu – wszelkie plastiki, deska rozdzielcza, ekrany dotykowe i reszta wnętrza znajdująca się w naszym najbliższym zasięgu. Na szczęście nie musimy się rozdrabniać i kupować kilku preparatów do różnych powierzchni – najlepsi producenci oferują bowiem gotowe środki do czyszczenia wszystkich nawierzchni. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze, a także zmniejszamy ryzyko użycia niewłaściwego środka.

Jeżeli jednak koniecznie chcemy mieć wyspecjalizowane preparaty do każdej powierzchni, możemy rzecz jasna takie zdobyć. Kosmetyki przeznaczone konkretnie pod plastiki, gumy, ekrany dotykowe, włókna węglowe czy alcantary dostaniemy w każdym dobrym sklepie samochodowym i detailerskim. Oczywiście takie specyfiki są o wiele droższe od nawet najlepszych uniwersalnych płynów.

Fotele

Tapicerka lub skóra na fotelach jest powierzchnią, do której przykładamy naprawdę wiele uwagi i szczególnie je pielęgnujemy. W pierwszym przypadku mamy do dyspozycji środki do mycia tapicerek bez użycia wody, preparaty do mycia ekstrakcyjnego czy płyny do punktowego czyszczenia mocnych zabrudzeń. 

Zupełnie innych środków używa się, rzecz jasna, do skóry. Tam poza klasycznymi preparatami do czyszczenia możemy również znaleźć specjalne odżywki i nabłyszczacze, a także specjalne środki do zabezpieczania skóry. Dzięki temu następne plamy nie będą spędzały nam snu z powiek.

Szyby i szkło

Płyn do spryskiwaczy to nie wszystko – jeżeli chcemy na całego zadbać o wszystkie szklane powłoki w naszym aucie, musimy sięgnąć po specjalistyczne preparaty… a także trochę głębiej do kieszeni. Podstawą, jeżeli chcemy na całego zadbać o nasze szyby, jest środek o działaniu nie tylko czyszczącym, ale również odtłuszczającym. Dzięki temu pozbędziemy się niechcianych zacieków, a także ewentualnych śladów palców po wewnętrznej stronie szyb.

Wybrać możemy również preparaty z powłoką hydrofobową, która pozwoli nam na łatwiejsze ściąganie wody z szyb za pomocą wycieraczek. Dobrym wyborem, szczególnie na chłodniejsze dni, z pewnością będzie również środek zapobiegający parowaniu szyb i pozwalający szybko pozbyć się irytującej pary wodnej.

Można również zaopatrzyć się w specjalny płyn, który pomoże nam uporać się z warstwą lodu w zimowe poranki. W walce ze skrobaniem szyb przyda się każdy sprzymierzeniec.

Odświeżacze powietrza

Na koniec mały, aczkolwiek dla wielu naprawdę ważny szczegół – odświeżacz do auta. Jaki dokładnie zapach wybrać? Nie sposób nam ocenić, gdyż nasz jakikolwiek wybór z pewnością rozpętałby burzę pod tym artykułem.

Warto jednak kupić taki odświeżacz, który będzie jak najmniej inwazyjny dla wnętrza, a w razie uszkodzenia nie zabrudzi nam tapicerki. Zawieszki, fiolki, pudełka – rodzajów jest naprawdę wiele i wszystko zależy już od Twoich preferencji.

Zdj. główne: Nima Sarram/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*