150 złotych za parkowanie przy Aldi i Biedronce? UOKiK nakłada karę

150 złotych za parkowanie przy Aldi i Biedronce? UOKiK nakłada karę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet tyle mogło kosztować parkowanie na parkingach popularnych sieci marketów. Sprawą zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kontrolerzy uznali, że doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Teraz, poszkodowani mogą dochodzić zwrotu wysokiej opłaty powołując się na decyzję prezesa UOKiK.

Skargi kierowców nie rozniosły się bez echa. UOKiK podjął decyzję w sprawie naliczania wysokich opłat za parkowanie przy sklepach sieci Aldi i Biedronka. Kierowcy, którzy nie stosowali się do regulaminu, mówiącego o obowiązkowych pobraniu biletu z parkomatu w celu skorzystania z bezpłatnego godzinnego pobytu, byli obciążani dodatkowymi opłatami w wysokości od 90 do nawet 150 złotych. Na domiar złego, UOKiK wspomina o osobach, którym wystawiono wezwanie do zapłaty zanim zdążyły wrócić z parkomatu z wydrukowanym biletem.

W trakcie kontroli Urzędu Ochrony okazało się, że spółka TD System odpowiedzialna za zarządzanie parkingami nie uznawała zasadnych reklamacji kierowców. Według ostatecznej decyzji UOKiK, spółka naruszyła zbiorowe interesy konsumentó i nałożono karę finansową w wysokości ponad 150 tysiecy złotych!

(Fot. Autorstwa Стоялов Максим – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=102500838)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*