Akcesoria, które ułatwią Ci podróż autem

Akcesoria, które ułatwią Ci podróż autem
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zależy Ci na tym, żeby podróż samochodem  była wygodniejsza i przyjemniejsza? Istnieją gadżety i akcesoria, które Ci to ułatwią.  Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Bez względu na to, czy podróżujesz autem w celach prywatnych, czy służbowych – jeżeli spędzasz za kierownicą wiele czasu, sprawdź najbardziej przydatne akcesoria samochodowe. Wszystkie przedstawione poniżej oferuje sklep elektroniczny.

Uchwyty samochodowe

Mają za zadanie podtrzymywać telefon w stabilnej pozycji. Jest to przydatne przede wszystkim wtedy, kiedy kierowca potrzebuje mieć komórkę w zasięgu wzroku. Pozwala to bezpiecznie korzystać z GPS-u w telefonie czy odbierać połączenia. Najczęściej spotykane są uchwyty samochodowe montowane na przyssawkę, ale można kupić także takie z teleskopowym ramieniem albo uchwyty grawitacyjne. Te ostatnie zapewniają bezpieczeństwo telefonu nawet podczas bardzo dynamicznej jazdy.

Ładowarki samochodowe

Odpowiednią ładowarkę najlepiej dobierać według wydajności urządzenia. Niektóre telefony pobierają prąd o mniejszym, inne o większym natężeniu. Dla niektórych kierowców ważne mogą być także inne funkcje pełnione przez ładowarki. Niektóre z nich wyposażone są w termometr i woltomierz, a także w transmiter Bluetooth, który pozwala odsłuchiwać muzykę z telefonu na radioodbiorniku w samochodzie.

Zestawy głośnomówiące i słuchawki Bluetooth

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy kierowca musi odebrać telefon. Wtedy konieczny jest zestaw głośnomówiący, dzięki któremu w bezpieczny sposób można korzystać z telefonu. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem  są zestawy wbudowane w radio samochodowe. Rozmówcę można usłyszeć w głośnikach samochodu. Jeżeli jednak nie chcemy inwestować w nowe radio, można kupić tradycyjny zestaw głośnomówiący albo słuchawkę Bluetooth, którą wystarczy połączyć z telefonem.

Nawigacja GPS

To akcesorium przydatne zwłaszcza w przypadku dłuższych podróży samochodem. Pozwala zaplanować najbardziej optymalną trasę, a także ominąć odcinki dróg, które są zakorkowane. Z pewnością ułatwia to dotarcie do celu, przez co zwiększa się komfort jazdy autem. Dodatkowym gadżetem jest także lokalizator samochodowy, który pozwoli ustalić dokładną pozycję na mapie samochodu.

Czujniki parkowania

Dostępne są razem z kontrolerem i wyświetlaczem, który montuje się na desce rozdzielczej. Niektóre modele posiadają także kamerę cofania, która ułatwia nawet najtrudniejsze manewry. Parkowanie jest jednym z najbardziej trudnych manewrów. Największe znaczenie ma tutaj otoczenie, w którym trzeba parkować samochód. W zależności od modelu auta obszar widoczności w lusterkach jest różny, dlatego czujniki parkowania mogą okazać się bardzo przydatne.

Przydatny może być też rejestrator montowany na lusterku samochodowym. Często są one dostępne w zestawie. Są łatwe zarówno w montażu, jak i w obsłudze. Wystarczy je zaczepić na fabrycznym lusterku samochodu. Urządzenie nagrywa obraz w bardzo dobrej jakości i często ma też system wykrywania ruchu.

Radio CB

To urządzenie pozwalające na kontakt z innymi kierowcami. Możemy uzyskać dzięki niemu informacje na temat aktualnej sytuacji na drodze, a także wszelkich objazdach, wypadkach czy innych utrudnieniach.

Oferta akcesoriów ułatwiających jazdę samochodem jest bardzo duża. Istotne jest jednak to, żeby spośród wszystkich dostępnych gadżetów wybrać takie, które rzeczywiście spełnią nasze oczekiwania i będą przydatne. Zbyt duża ilość akcesoriów w aucie może rozproszyć uwagę kierowcy, co zwłaszcza podczas długich podróży może okazać się męczące, a nawet niebezpieczne.

Zdjęcie główne: Caleb Oquendo/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*