Lubuskie. Policyjny dron dba o bezpieczeństwo kierowców i pieszych

Lubuskie. Policyjny dron dba o bezpieczeństwo kierowców i pieszych
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Do wyposażenia policji wojewódzkiej dołaczył dron, który pomoże mundurowym obserwować zachowania kierowców i pieszych z powietrza. Głównym zastosowaniem będzie walka z piratami drogowymi. Poziom bezpieczeństwa na drogach będzie tylko wzrastać!

Dron to jedno z wielu specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych przez mundurowych w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bezzałogowe statki powietrzne oficjalnie rozpoczęły swoją służbę w piątek, 26 marca.

Największym atutem powietrznego sprzętu jest zamontowana kamera charakteryzują się aż 30-krotnym zbliżeniem. To wystarczy, by dostrzec najmniejsze szczegóły w zachowaniu pieszych bądź kierowców. Do obsługi drona potrzebnych jest dwóch mundurowych – jeden z nich odpowiada za sterowanie, drugi zaś za obsługę kamery.

Jeśli wykroczenie zostanie wykryte, funkcjonariusze przekazują odpowiednie informacje najbliższemu patrolowi drogowemu, który zajmuje się wyegzekwowaniem konsekwencji wobec uczestnika ruchu drogowego. Takie działania znacznie zwiększają skuteczność mundurowych.

(Fot. Policja)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*