Jak za niewielkie pieniądze zmienić wygląd auta?

Jak za niewielkie pieniądze zmienić wygląd auta?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Żeby samochód wyglądał dobrze i imponująco, wcale nie musi być nowy. Wygląd swojego auta możesz zmieniać i modyfikować dowolnie, ogranicza Cię właściwie tylko Twój budżet oraz umiejętności Twoje lub mechanika. Już nawet jedna wizyta u lakiernika może całkowicie odmienić wygląd auta. Zobacz, w jaki sposób możesz nadać swojemu samochodowi nowy look, nie wydając przy tym fortuny.  

Zmiana koloru całego samochodu lub poszczególnych elementów  

Ponowne lakierowanie auta może okazać się niestety drogie. Cena tej usługi zależy od modelu, rozmiaru samochodu oraz stanu karoserii. Jeśli nie chcesz malować na nowo całego auta, zdecydowanie ciekawym i oryginalnym posunięciem byłoby lakierowanie tylko niektórych elementów – drzwi lub maska i bagażnik w innym kolorze niż pozostałe elementy nadadzą samochodowi absolutnie wyjątkowy wygląd. Fakt, że w innym kolorze będzie więcej niż jeden element, sprawia, że auto nadal będzie wyglądać spójnie, a odmienne elementy nie będą wyglądać przypadkowo.

Nowo polakierowany samochód wygląda zupełnie inaczej, sprawia wrażenie, jakby dopiero co wyjechał z salonu, a nie był na ulicach już od kilkunastu lat. Jeśli znudził Ci się dotychczasowy wygląd samochodu lub kolor lakieru nie odpowiada Ci już, ponowne lakierowanie auta będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! 

Gadżety do samochodu  

Jeśli chodzi o zmianę wyglądu, zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego, bardzo pomocne mogą być gadżety. Aparycję samochodu możesz odmienić za pomocą zewnętrznych dodatków, które dodadzą pojazdowi bardziej sportowego lub pancernego charakteru. Rozmaite akcesoria mogą sprawić, że auto będzie miało zupełnie inny „pazur” i nawet stare Seicento może zachwycić na nowo swojego właściciela oraz przechodniów na ulicy.

Do samochodu można przymocować na przykład spoilery, które są charakterystyczne dla modeli aut sportowych. Taki dodatek do samochodu pozwoli na osiągnięcie bardziej nowoczesnego efektu i nada mu zupełnie inny, droższy wygląd. Innym akcesorium, które może zupełnie odmienić wygląd Twojego auta, jest orurowanie przednie. Umiejscowiona w okolicy zderzaka metalowa konstrukcja sprawia, że auto momentalnie staje się bardziej masywne i imponujące. Należy jednak rozmiar oraz typ orurowania dobrać do modelu swojego samochodu.

Niestety nie każdy samochód będzie wyglądał dobrze z orurowaniem i nie zawsze ozdoba dla Twojego auta będzie dostępna. Coraz bardziej popularne są też naklejki na karoserię, które pozwalają w bardzo dużym stopniu spersonalizować samochód, by nie był on taki, jak każdy inny model danej marki. Twój samochód może przypominać auto wyścigowe Formuły 1 albo na przykład taksówkę. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz stylizować samochód na inny rodzaj pojazdu niż w rzeczywistości, nie może być to mylące dla innych użytkowników drogi. 

Wnętrze samochodu możesz odmienić za pomocą wymiany tapicerki lub nałożenia na nią specjalnych pokrowców. Taki pokrowiec może wyglądać jak prawdziwa tapicerka, dzięki czemu mniejszym kosztem możesz całkowicie odmienić wygląd wnętrza auta. Drobne zmiany w przestrzeni kokpitu, podświetlenie niektórych elementów lub zawieszenie w samochodzie małych gadżetów, które spersonalizują wygląd auta, również są dobrym pomysłem na odmienienie samochodu od środka. Dzięki osobistym dodatkom Twój samochód stanie się absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny. Jeśli lubisz się wyróżniać, dzięki personalizacji auta możesz mieć pewność, że nikt na świecie nie będzie miał takiego samego samochodu.

Zdjecie główne: sticker mule/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*