Jak podróżować za granicę bez własnego auta?

Jak podróżować za granicę bez własnego auta?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli wyjeżdżasz za granicę i nie masz własnego samochodu, musisz zastanowić się nad innymi sposobami przemieszczania się. Do wyboru masz różne opcje. Jakie? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł. Jesteśmy ciekawi, na którą z nich się zdecydujesz!

Samolot

Samolot jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem podróżowania za granicę. Już w kilka godzin możesz się znaleźć setki kilometrów od domu. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie lotu do wybranego miasta za granicą, choć w dalszym ciągu jest to dość droga opcja. Na miejscu zaś możesz skorzystać z transportu publicznego lub wynająć samochód.

Bus

Zdecydowanie tańszą alternatywą są przewozy busami. Wyruszają one z najróżniejszych miejsc w Polsce i docierają na przykład do Holandii – sprawdź https://interbus-net.pl/przewozy-do-holandii/ – czy Niemiec – sprawdź https://interbus-net.pl/przewozy-do-niemiec/. Co ciekawe, przystanki mają nie tylko w tych dużych miastach, jak Amsterdam czy Rotterdam, ale również w mniejszych. To jeszcze nie wszystko, gdyż przykładowo firma Interbus wprowadziła usługę „od drzwi do drzwi”. W jej ramach możesz wybrać przewóz bezpośrednio z Twojego miejsca zamieszkania do celu podróży. Szczegóły znajdziesz tutaj: https://interbus-net.pl/busy-polska-holandia-od-drzwi-do-drzwi/

Autokar

Wiele firm transportowych oferuje przejazdy nie tylko wspomnianymi już wyżej busami, ale również dużymi autokarami. Mieszczą one kilkadziesiąt osób, więc świetnie się sprawdzą również w przypadku grup zorganizowanych. Połączenia międzynarodowe wypadają korzystnie cenowo, choć musisz się przygotować na dłuższy czas jazdy.

Samochód z wypożyczalni

Samolot, bus i autokar świetnie się sprawdzą, jednak mamy dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. To, że nie masz własnego auta, wcale nie oznacza, że nie możesz właśnie autem pojechać za granicę. Jak to zrobić? Korzystając z wypożyczalni samochodów. Wynajem daje Ci dużą niezależność i swobodę. Możesz zwiedzać dany kraj według własnego harmonogramu i planować trasę tak tylko chcesz.

Podsumowując, wybór środka transportu zależy od preferencji i potrzeb podróżującego. Samolot jest najszybszy, ale też najdroższy, przewozy busami są tańsze, a wynajem samochodu daje dużą swobodę. Opcji jest wiele, więc wszystko dokładnie przeanalizuj i postaw na to, co najbardziej Ci odpowiada. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć różne warianty albo postawić na coś jeszcze innego, jak pociąg lub carpooling, czyli współdzielenie samochodu z innymi osobami, które udają się w tym samym kierunku

Życzymy udanej podróży i niezapomnianych wrażeń!

Zdj. główne: Sangga Rima Roman Selia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*