Fotelik dla niemowlęcia – czy wystarczy najtańsza wersja?

W drodze
Fotelik dla niemowlęcia – czy wystarczy najtańsza wersja?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O ile duże dzieci często (błędnie!) podróżują na podstawkach, które wykonane są z obitego materiałem styropianu, to przewożenie niemowlęcia wymaga dużo więcej uwagi i ostrożności. Jaki więc fotelik dla malucha warto wybrać?

Oto kilka najważniejszych cech, którymi powinien charakteryzować się dobry fotelik. Pamiętaj, że w doborze pomoże Ci często sprzedawca!

  1. Powinien mieć ISOFIX – ISOFIX to specjalny system, pozwalający na trwałe przymocowanie fotelika, bez używania samochodowych pasów bezpieczeństwa. ISOFIXy wbudowane są w nowsze pojazdy i utrzymują fotelik zawsze w trwałym położeniu. Nie tylko unikniesz ruchu fotelika przy kolizji, ale również system uniemożliwi poruszanie się dziecka np. przy zakrętach.
  2. Dobry fotelik powinien być sprawdzony w testach – przy zakupie sprawdź jakie testy i kiedy przeszedł element do przewozu malucha. Skontroluj wszystkie certyfikaty i poczytaj opinie w Internecie
  3. Dobierz fotelik do wzrostu i wagi dziecka – powinien pomóc Ci w tym sprzedawca. Fotelik musi być idealnie dopasowany i – co ważne – co jakiś czas trzeba go wymieniać!
  4. Przy zakupie fotelika pojedź przeznaczonym do niego autem – dzięki temu skontrolujesz, czy wszystkie systemy bezpieczeństwa działają i są zgodne z przeznaczeniem producenta auta.

Pamiętaj, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać!

(fot. hedgehog94 | stock.adobe.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*