Jak zredukować hałas a aucie?

Jak zredukować hałas a aucie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jazda samochodem może być przyjemna, w aucie szybciej mija czas, można się zrelaksować, posłuchać podcastu lub audiobooka, na które nie ma się zwykle czasu. Jednak niestety drobne usterki lub wady produkcyjne potrafią tę przyjemność odebrać przez hałas, jaki tworzą w aucie. Czy Ty też słyszysz co rano dziwne stukanie, świst oraz dźwięki z ulicy, których nie powinnaś słyszeć? Zobacz, jak zredukować w aucie irytujące lub niepokojące hałasy.

Serwis samochodu

Powodem hałasu w samochodzie może być usterka pod maską. Poluzowanie się którejś z części, która teraz obija się o inne, sąsiadujące z nią elementy i wydaje denerwujący dźwięk, a przy okazji sprawia, że zastanawiasz się, czy samochód za chwilę nie wybuchnie. Czasem to tylko hiperbola, lecz są również przypadki, kiedy taka mała rzecz może wywołać spore niebezpieczeństwo. Jeśli regularnie będziesz serwisowała auto i nie dopuścisz do awarii, taki hałas nie będzie miał kiedy się pojawić, ponieważ wszystkie części będą dokręcone. Jeśli z kolei problemem jest wyjątkowo głośna praca silnika, przyczyną może być zły stan tłumika. W tym wypadku poza irytującym warkotem nic Ci nie zagraża, jednak im szybciej odwiedzisz warsztat mechanika, tym szybciej odzyskasz spokój. 

Profesjonalne wygłuszanie auta

Innym problemem, powodujący hałas w aucie mogą być uszczelki, a właściwie ich nieszczelność. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalne wyciszanie samochodów, możesz być pewna, że doprowadzający Cię do szału świst powietrza zniknie, wraz z innymi niepożądanymi dźwiękami. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się na stronie wyciszauto.pl. Na utrudniające rozmowę oraz skupienie się na drodze dźwięki ulicy, które słychać w samochodzie głośniej niż to konieczne, zaradzić możesz umawiając się na wygłuszanie drzwi samochodu. Dzięki temu zabiegowi w samochodzie nastanie przyjemna, błoga cisza, a jakość znacznie wzrośnie i Twoja ulubiona płyta na długi trasy zabrzmi jak w sali koncertowej. 

Nie podróżuj z dziećmi

To oczywiście rada z przymrużeniem oka, jednak ten rodzaj hałasu zna każda mama. Ciągłe pytania: “Mamo, a kiedy będziemy?”, “Daleko jeszcze?”, “A zjemy hot-doga?”, “Mamo, muszę siku!”, “Mamo, a czemu ta pani jedzie inaczej?”. A to wszystko w akompaniamencie lecącego po raz setny w głośnikach “Baby shark”. Daj sobie czasem odpocząć i wybierz się w podróż samochodem, zostawiając swoje małe szczęścia pod opieką partnera lub dziadków. Jazda w absolutnej ciszy ma dla rodziców działanie wręcz terapeutyczne. 

Utrzymuj porządek w samochodzie

Może Ci się to wydać oczywiste, ale wiele osób ma niezłego stracha, słysząc stukot w samochodzie, który okazuje się być toczącą się w bagażniku butelką. Żeby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, dbaj o to, by w Twoim samochodzie zawsze panował porządek. Wpłynie to na komfort jazdy, ciszę, ale również bezpieczeństwo. Toczące się po podłodze auta śmieci mogą na przykład dostać się pod pedał sprzęgła lub hamulca i zablokować je, tworząc bardzo niebezpieczną sytuację. Kup w sklepie budowlanym najzwyklejsze skrzynki, w których umieścisz potrzebne w bagażniku przedmioty. Na siedzeniach zawieś organizery, żeby można było w ich przegródkach umieścić przekąski, napoje, śmieci, a nawet zabawki dzieci. Taki prosty gadżet może naprawdę dużo zmienić.

Zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo i utrzymuj swój samochód w nienagannym stanie. Dzięki temu na zawsze będziesz mogła pożegnać hałas podczas jazdy. 

Zdjęcie główne: Campbell/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*