Toruń. Policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Toruń. Policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mundurowi toruńskiej drogówki brali udział w akcji, które celem było kontrolowanie zachowań kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Nie upiekło się także pieszym uczestnikom ruchu – policjanci bacznie przyglądali się nieprawidłowości z ich strony.

Co więcej, działania obejmowały również rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”. Policjanci podczas trwania akcji ujawnili ponad 30 wykroczeń zagrażając pieszym i rowerzystom popełnionych przez kierowców pojazdów. Przewinienia polegały głównie na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszym i rowerzystom na oznakowanych przejściach i przejazdach.

Jak apeluje asp. Wojciech Chrostowski – Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników dróg, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Piesi i rowerzyści są bowiem spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego. Zderzenie samochodu z pieszym, czy rowerzystą, którego nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa czy też poduszki powietrzne, mają niewielkie szanse na przeżycie.

(Photo by Max Tarkhov on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*