Meble przydatne do przechowywania rzeczy w garażu

Meble przydatne do przechowywania rzeczy w garażu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy, kto ma przy swoim domu garaż wie, że jest to często po kilku latach użytkowania staje się on istną stajnią Augiasza. Poza samochodem i akcesoriami do niego zaczyna się tam składować chemię gospodarczą, żywność kupioną na zapas, ubrania sezonowe, stare meble, zabawki po dzieciach i wiele, wiele innych rzeczy, których nie powinno być w garażu. Stosowanie garażu, jako dodatkowej powierzchni do przechowywania to nic złego, pod warunkiem, że wszystko jest uporządkowane i leży na swoim, bezpiecznym miejscu. Zobacz, jakie meble przydadzą się, by utrzymać porządek w garażu.   

Akcesoria samochodowe  

Zmorą każdego kierowcy jest przechowywanie opon sezonowych. Nieważne, czy jest lato, czy zima, jeden komplet opon trzeba gdzieś przechować. Garaż to do tego idealne miejsce, jednak w jaki sposób przechować opony, by się nie zniszczyły? Wiele osób decyduje się na to, by opony trzymać w stosie, jedna na drugiej, ustawione na podłodze. Rzeczywiście jest to najbardziej dostępny dla każdego sposób, jednak nie jest on dobry dla opon, ponieważ mogą się one odkształcać i niszczyć. Dodatkowo wilgoć, która dostanie się pod i pomiędzy opony w garażu, może spowodować utratę elastyczności, kruszenie się i łamanie gumy. W ten sposób możesz z sezonu na sezon zniszczyć swoje opony do tego stopnia, że nie będą one już bezpieczne w użytku.

Dużo lepiej sprawdzi się regał na opony, który umożliwi przechowywanie ich nawet przez długi czas w zdrowy dla ogumienia sposób. Taki regał nie zajmuje dużo miejsca, a pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na nowych oponach. Ten zakup będzie się szczególnie opłacał, jeśli posiadasz więcej, niż jedno auto. 

Poza regałem na opony, warto też postawić w garażu zamykaną szafkę, w której zmieszczą się wszystkie kosmetyki i chemia do samochodu. Zapas oleju silnikowego, płynu chłodniczego i do spryskiwaczy oraz szampon i wosk do karoserii powinny być trzymane pod ręką, jednak w bezpiecznym i zamkniętym miejscu. Jest to szczególnie ważne, jeśli w domu są dzieci, w których ręce mogłyby wpaść te chemikalia. 

Żywność i ubrania   

Garaż w domach bez strychu i piwnicy bardzo często pełni rolę powierzchni do przechowywania. Zapas suchej żywności, konserw i domowych przetworów, a także sezonowe ubrania, ozdoby choinkowe i pisanki na Wielkanoc, gdzieś trzeba przez cały rok podziać. Garaż nie jest najgorszym do tego miejscem, jednak należy zwrócić dużą uwagę na to, gdzie i w jaki sposób przechowuje się poszczególne rzeczy. Ubrania i tekstylia powinny być zapakowane w szczelnie zamknięte worki próżniowe, aby nie dostała się do nich wilgoć czy insekty. Z kolei jedzenie, nawet zamknięte w słoikach, puszkach czy plastikowych workach, należy trzymać z dala od jakiejkolwiek chemii, substancji żrących i toksycznych. Aby utrzymać porządek i nie pomieszać rzeczy między sobą, przyda się regał magazynowy. Jeden taki mebel jest w stanie pomieścić ogromną ilość rzeczy dla rodziny, od przetworów, po choinkę i zimowe kurtki. 

Do przechowywania rzeczy na regałach najlepiej nadadzą się pojemniki regałowe, dopasowane do wymiarów Twojego regału. Są to duże pudła, które wygodnie można umieścić na półkach i opisać, co się w nich znajduje. Pojemniki te mogą być zamykane lub mieć formę wysuwanych szuflad. Ich rodzaje możesz mieszać w obrębie jednego regału, w zależności od zawartości pudła.

Zdj. główne: Damir Kopezhanov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*