Rodzinne wypady na weekend w każdym województwie – tam zawsze możesz jechać

Rodzinne wypady na weekend w każdym województwie – tam zawsze możesz jechać
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nie masz pomysłu na weekend? Wybierz się na rodzinny dwudniowy urlop do jednego z najciekawszych miejsc w dowolnym województwie! Mamy dla Ciebie niezwykle ciekawą listę. Przykład? Morskie Oko w województwie małopolskim – miejsce, które musisz zwiedzić!

Wymienimy po jednym niezwykle ciekawym miejscu godnym uwagi z każdego województwa. Wybierz się tam na weekend. Jedno miejsce na jedno województwo – razem 16 wyjątkowych lokalizacji, sprawdź je wszystkie!

Dolnośląskie 

Województwo dolnośląskie to przede wszystkim Wrocław i Góry Stołowe. Prawdopodobnie znasz te lokalizacje. Według nas jednym z najciekawszych miejsc do zwiedzenia w weekend są Błędne Skały. Piękne formacje skalne, maczugi, grzyby, czy słupy przez wiele kilometrów! Noc spędzicie w jednym z pobliskich hoteli, a na następny dzień znów w drogę!

Kujawsko-pomorskie

Pierwszy raz w kujawsko-pomorskim? Postaw na zoo w Bydgoszczy. Piękny Ogród Fauny Polskiej, w którym królują właśnie zwierzęta z Polski. To w niedzielę, a w sobotę sprawdźcie Muzeum Mydła i Historii Brudu – dzieciaki będą zachwycone!

Lubelskie 

Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej to przepiękna lokalizacja. Wybierz się tam i zwiedź rezerwat przyrody nad Tanwią. Zobaczysz progi skalne i wodospady powstałe za sprawą ruchów tektonicznych, kiedy kształtowały się Karpaty! Niesamowite widoki, dzieci na pewno będą pod wrażeniem, szczególnie te nieco starsze!

Lubuskie 

Łagów Lubuski – miejsce niezwykle majestatyczne. Miejscowość mieści się na przesmyku jezior Trześniowskiego i Łagowskiego. Wokół lasy i wąwozy Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Nad samą miejscowością góruje zamek, który warto zwiedzić!

Łódzkie 

Oczywiście zwiedzanie Łodzi, ale coś bardziej nieznanego? Tomaszów Mazowiecki i Skansen Rzeki Pilicy. Muzeum poświęcone rzece i jej historii – ciekawy wybór. To w sobotę, co w niedzielę? Dawna kopalnia piasku i Groty Nagórzyckie również w Tomaszowie Mazowieckim! Ponad 160 metrów podziemnych tras!

Małopolskie 

Jeśli lubisz góry, Morskie Oko musi być na Twojej liście. Tam zawsze warto się wybrać. To w sobotę, a w niedzielę zwiedź Wielką Krokiew, Krupówki, czy Odwrócony Domek, który pojawił się w stolicy Tatr w czerwcu 2010 roku.

Mazowieckie 

Miejsc w województwie mazowieckim, które warto zobaczyć, jest mnóstwo. Stawiamy jednak na Warszawę – obowiązkowy punkt na mapie każdego Polaka! Pałac Kultury to tylko przykład, lokalizacji jest mnóstw. Pewnie jeden weekend nie wystarczy!

Opolskie 

Na liście nie mogło zabraknąć Jura Parku w Krasiejowie. Ogromny park dinozaurów idealny dla dzieci! Rodzice także będą się tam dobrze bawić, w końcu będą wokół największych stworzeń żyjących kiedykolwiek na naszej planecie!

Podkarpackie 

Zielone wzgórza, jezioro, zapora – Solina to obowiązkowe miejsce na weekend w województwie podkarpackim. Góry i jezioro, lasy i kąpieliska. Wyjątkowa przygoda dla całej rodziny!

Podlaskie

Świeże powietrze, spacery, tradycyjne wsie. Podlaskie obfituje w takie tereny! Podczas weekendowego wyjazdu warto postawić na Rezerwat Pokazowy Żubra, ewentualnie Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży!

Pomorskie 

Morze, plaże, piękne miasta. Co tu wybrać na weekend w województwie pomorskim? W sobotę poleżcie na plaży we Władysławowie, a w niedzielę odwiedźcie Ocean Park w tym mieście. Dobry pomysł?

Śląskie

Góry, wieże widokowe – czy zawsze trzeba oglądać świat z wysoka? Wcale nie, przekonacie się o tym po zwiedzeniu Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido”.

Świętokrzyskie 

Od rana zabawa w Energetycznym Centrum Nauk w Kielcach, po południu świeże powietrze i piękny krajobraz Rezerwatu Skałki Piekło pod Niekłaniem w Niekłaniu Wielkim. To tylko godzina drogi!

Warmińsko-mazurskie

Pierwszy punkt do odhaczenia to Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia o powierzchni 64 hektarów w Elblągu. Spokojnie spędzicie tam cały dzień. Następnego dnia zapraszamy do zwiedzania miasta, a jest co zwiedzać. Elbląg obfituje w wyjątkowe budowle i średniowieczne uliczki.

Wielkopolskie 

Aktywna z Was rodzina? Wybierzcie się do Parku Cytadela w Poznaniu. Cały dzień zabawy gwarantowany! Następny dzień zarezerwujcie na zwiedzanie zoo!

Zachodniopomorskie

Przede wszystkim ruiny kościoła w Trzęsaczu. Na pewno uświadomią dzieciom, jaką siłę ma woda. Ta miejscowość obfituje w piękne klify i widoki na morze. Pozostań tam na cały dzień. Kolejny spędź w Kołobrzegu – nadmorska miejscowość jest jedną z najpiękniejszych w Polsce!

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*