Rząd postanowi – popularne hulajnogi elektryczne wyłącznie dla dorosłych!?

Rząd postanowi – popularne hulajnogi elektryczne wyłącznie dla dorosłych!?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nieoczekiwane pojawienie się tych pojazdów w wielu Polskich miastach przyniosło początkową fascynację, jednak z czasem okazało się, że hulajnogi zasilane prądem sprawiają sporo problemów zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym uczestnikom ruchu.

Już na najbliższym posiedzeniu Sejmu w dniach 24-25 lutego, Sejm podejmie pracę nad ustawami dotyczącymi regulacji korzystania z tak zwanych hulajnóg elektrycznych. To właśnie wtedy poznamy oficjalną odpowiedź na to, czy dzieci nadal będą mogły korzystać z popularnego środka transportu.

Prace będą dotyczyć nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw w ramach przedłożenia projektu Ministerstwa Infrastruktury.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu – potrzeba wprowadzenia zmian przewidzianych w projekcie ustawy wynika m.in. z oczekiwań społecznych oraz potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Spowodowane jest to faktem, że w ostatnich latach zauważalny jest dynamiczny rozwój technologii w zakresie urządzeń takich jak: hulajnoga elektryczna, deskorolka elektryczna, elektryczne urządzenia samopoziomujące i inne urządzenia o podobnej konstrukcji wyposażone w napęd elektryczny lub napędzane siłą mięśni, przeznaczone do transportu osób.

(Photo by Okai Vehicles on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*