Wybierasz się na ferie? Przygotuj się na uciążliwe kontrole drogowe

Wybierasz się na ferie? Przygotuj się na uciążliwe kontrole drogowe
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Choć kontrole mundurowych mają zniechęcić podróżnych do wakacyjnych wypadów, to warto zachować szczególną ostrożność na drodze i dostosować prędkość do warunków drogowych i atmosferycznych. Przed wyruszeniem w drogę pamiętaj o odpowiednim zapięciu pasów!

Znaleźlismy się na półmetku ferii zimowych, które w tym roku przyprawiają nas głównie o ból głowy, jednak coraz więcej ludzi decyduje się na obywatelskie nieposłuszeństwo i, wbrew obostrzeniom i rekomendacją obozu rządzącego, wybierają się na zaplanowane wcześniej wakacje.

Z powodu podwyższonej częstotliwości wyjazdów poza teren zamieszkania, policjanci wdrażają akcję „Pasy i foteliki”, która ma na celu sprawdzić znajomość przepisów w tym zakresie. Uczulamy – brak pasów lub ich złe zapięcie grożą kalectwem, a skrajnie nawet śmiercią. Zapięte pasy nie powinny być skręcone i właściwie ułożone przez środek ramienia, klatkę piersiową i pod kolcami biodrowymi. W przypadku najmłodszych pasażerów konieczna jest jazda w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym.

(Fot. Policja)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*