Skoda radzi, jak prawidłowo zająć miejsce w samochodzie. Czy na pewno robisz to poprawnie?

Skoda radzi, jak prawidłowo zająć miejsce w samochodzie. Czy na pewno robisz to poprawnie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwa pozycja ciała, poprawne ułożenie rąk na kierownicy oraz ustawienie fotela ma kluczowy wpływ na Twoje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Czeski koncern zaprezentował najważniejsze zasady dotyczące ekonomicznego ułożenia ciała podczas podróży.

Bezdyskusyjnie, właściwe ułożenie ciała jest niezbędne dla bezpiecznego prowadzenia. Kierowca musi dysponować możliwością swobodnego dostępu do wszystkich elementów sterujących, zwłaszcza kierownicy i pedałów – bez konieczności wykonywania nienaturalnych ruchów!

Dalej, eksperci Skody wskazują uwagę na fakt, że niezwykle ważne jest siedzenie w najbardziej wyprostowanej pozycji. Dlaczego nie powinniśmy siedzieć w pozycji leżącej? Oprócz zakłócenia widoczności i odpowiedniej kontroli nad autem, wpływa to również na pas bezpieczeństwa, który nie może utrzymać nas w miejscu.

Warto również zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie zagłówka. Najlepiej będzie, jeśli jego górna część kończy się tam, gdzie czubek głowy kierowcy lub pasażera.

Ekspert zwraca również uwagę na to, że często dzieci wolałyby jeździć na samym siedzisku. Jest to jednak niezwykle niebezpieczne z racji braku ochrony głowy i szyi przed bocznym uderzeniem.

W końcu, niemowlęta powinny być przewożone w specjalnych fotelikach zwróconych tyłem do kierunku jazdy.

(Fot. materiały prasowe Skoda)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*