Jak myć szyby samochodowe?

Jak myć szyby samochodowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czy sprawić, by mycie szyb było bardziej ekologiczne? Czy faktycznie trzeba używać silnych detergentów? Jak myć szyby, żeby nie pozostawały na nich smugi? Jak często powinno się to robić? Zobacz, czy wiesz już wszystko o myciu samochodowych szyb!

Czego używać do mycia szyb samochodowych?

W obecnych czasach coraz większą popularność zyskują ruchy proekologiczne, uświadamiające o konieczności myślenia przyszłościowego. Poprzednie pokolenia zaniedbały niektóre kwestie związane z Ziemią i z tego powodu współczesne społeczeństwo mierzy się z wieloma problemami powiązanymi z kryzysem klimatycznym. Jedną z pozycji na długiej liście problemów są silne detergenty, używane w gospodarstwach domowych w roli środków czyszczących. Dlaczego wymiana chemicznych płynów do mycia szyb na te ekologiczne jest istotna i czy rzeczywiście może coś zmienić? Może wydawać się, że pojedynczy człowiek nie ma wpływu na gospodarkę, ale to nieprawda. Wybierając konkretne produkty, głosujesz swoimi pieniędzmi, przez co dajesz znać producentom, jaki kierunek powinni obrać. Jeśli kupisz ekologiczny płyn do mycia szyb, na przykład od firmy Biopur – znajdziesz go tutaj: https://www.biopur.org/ – bezpośrednio zasygnalizujesz, że chcesz chronić środowisko i wspierasz tego typu inicjatywy.

Dlaczego na szybach zostają smugi?

Najczęstszą przyczyną zostawania smug na szybach samochodowych jest pogoda. Mycie szyb w upalne dni znacząco przyspiesza proces parowania wykorzystywanej wody, w wyniku czego tworzą się zacieki i smugi. Podobna sytuacja zachodzi przy ujemnych temperaturach – wtedy woda zamarza, a ślady po myciu nie tylko są doskonale widoczne, ale także źle wpływają na widoczność podczas prowadzenia auta. Żeby uniknąć powstawania nieestetycznych śladów na szybach, warto wybrać na czyszczenie samochodu pochmurny, ale ciepły dzień. Należy również używać odpowiedniego sprzętu – do szyb idealne będą gumowe ściągaczki i ściereczki z mikrofibry, które zminimalizują szansę na pozostawanie smug.

Jak często myć szyby samochodowe?

Najprostsza odpowiedź brzmi – tak często, jak to konieczne. W przypadku domu czyste szyby to głównie kwestia estetyki i schludności, ale jeśli chodzi o samochód, w grę wchodzi bezpieczeństwo. Dlatego ciężko wyznaczyć tutaj jakąkolwiek rutynę – prawdopodobnie po każdej większej ulewie lub kiedy szyba zostanie zabrudzona z powodu zewnętrznych czynników warto będzie ją umyć. Jeśli tylko czujesz, że szyba ogranicza Ci widoczność, koniecznie znajdź w swoim terminarzu czas na umycie jej – to zajmie Ci kilkanaście minut, a z pewnością zwiększy bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów.

Zdj. główne: Timothée Mägli/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*