Jak wybrać skuteczne ubezpieczenie AC? Podpowiadamy

Jak wybrać skuteczne ubezpieczenie AC? Podpowiadamy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest niezwykle ważną kwestią. Poza obowiązkowym OC, często również decydujemy się na AC. Jak je dobrać?

Czym jest ubezpieczenie AC?

Zanim przejdziemy do porad w kwestii odpowiedniego wyboru ubezpieczenia AC, warto pochylić się nad definicją tej polisy – czym jest, co oznacza skrót, a także ile może ona kosztować i przed czym będzie nas w stanie ochronić?

Na początek kilka słów o samej nazwie. AC to skrót od słowa autocasco, a sama polisa tego typu jest dobrowolnym ubezpieczeniem, które możemy wykupić w praktycznie każdej ubezpieczalni. Chronić Cię będzie przed o wiele większym spektrum uszkodzeń oraz strat niż podstawowe ubezpieczenie OC. Chodzi tutaj na przykład o straty finansowe wynikające z kolizji, włamania czy aktu wandalizmu, kradzieży pojazdu lub sytuacji losowej, jak na przykład warunki atmosferyczne. AC ochroni Cię więc na przykład, gdy w wyniku wichury na samochód spadnie drzewo lub gdy grad zdewastuje karoserię albo wybije szyby. Pod tym kątem autocasco jest niezwykle przydatne.

To jednak nie wszystko – wiele ubezpieczalni wraz z wykupem autocasco oferuje swoim klientom szereg bardzo ciekawych udogodnień. Chodzi tutaj na przykład o darmowe serwisy w warsztatach ASO lub w sieci partnerskiej samej ubezpieczalni, a także o darmową pomoc drogową dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nigdy nie wiadomo, kiedy może być ona potrzebna, a AC oferuje nam to bez wydawania dodatkowych pieniędzy. To właśnie dlatego tak wiele osób ostatnimi czasy decyduje się na wybór ubezpieczenia AC.

Jak odpowiednio dobrać ubezpieczenie AC?

Bardzo często polisę autocasco możemy dowolnie modyfikować, by znaleźć idealny punkt pomiędzy obszarem ochrony a ceną składki ubezpieczeniowej. Oczywiście możemy pójść na całość i wybrać kompleksową ochronę od wszelkich ewentualności, lecz nie zawsze nasz portfel będzie z tego powodu zadowolony. Tak samo zresztą oferty poszczególnych ubezpieczycieli mogą się względem siebie różnić. Jak więc dobrać idealną polisę pod nasze potrzeby?

W pierwszej kolejności musimy porównać wysokość składki do łącznej sumy ubezpieczenia AC. Dzięki temu będziemy w stanie znaleźć ubezpieczalnię, która będzie nam się po prostu najlepiej opłacać. Warto jednak za każdym razem dokładnie sprawdzić ofertę, gdyż niektóre polisy mogą być kuszące pod kątem finansowym tylko w teorii. Oczywiście powinniśmy się również poważnie zastanowić nad tym, na jakie ewentualności chcemy się ubezpieczyć – czy chcemy być bezpieczni niezależnie od sytuacji, czy raczej będziemy chcieli zaoszczędzić na niektórych punktach?

Czy warto wykupić ubezpieczenie autocasco? Jak najbardziej, ale zanim zdecydujemy się na ten krok, powinniśmy uważnie przeanalizować korzyści płynące z takiego rozwiązania w konkretnej ubezpieczalni. Musimy być w stu procentach pewni, że podejmujemy słuszną decyzję i z pewnością nie będziemy jej żałować.

Zdj. główne: Reinhart Julian/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*