Kalkulator OC – agent i porównywarka w jednym

Kalkulator OC – agent i porównywarka w jednym
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Oszacowanie kosztów związanych z ubezpieczeniem samochodu może się często okazać dość trudnym zadaniem. Na stawki, które są oferowane przez różnych usługodawców, ma wpływ nie tylko marka samochodu, lecz również szereg innych kwestii. Rozwiązaniem tego problemu jest kalkulator OC. To sposób na to, żeby przejrzeć oferty najlepszych ubezpieczycieli, a także je porównać – kalkulator OC to agent i porównywarka w jednym.

Jakie aspekty mają największy wpływ na wysokość opłaty za ubezpieczenie OC?

Na wysokość stawki za ubezpieczenie OC ma wpływ wiele czynników. Pierwszym z nich, jest na pewno wiek kierowcy, a także data uzyskania prawa jazdy. Aspektem, od którego również zależy to, ile trzeba zapłacić, jest historia ubezpieczeniowa. Nietrudno się domyślić, że stawka będzie mniejsza, jeżeli polisy OC będzie szukał starszy kierowca, z dużym doświadczeniem w prowadzeniu auta, a także z nienaganną historią ubezpieczeniową.

Na pewno są takie osoby, jednak rynek jest zróżnicowany, zarówno jeżeli chodzi o ubezpieczycieli, jak i ich klientów. Dlatego nie tylko wymieniona grupa może liczyć na atrakcyjne stawki. Trzeba jednak poznać sposoby na to, jak znaleźć atrakcyjną ofertę, nawet kiedy jest się w pierwszej grupie wiekowej, czyli tej, która jest narażona na największe koszty.

Kto płaci najwięcej za OC i dlaczego tak się dzieje?

Za ubezpieczenie OC najwięcej będzie musiał zapłacić młody kierowca. Stawki dla osób w wieku 18 lub 19 lat przekraczają nawet 2 tysiące złotych, a średnia kwota za polisę dla przedziału od 18 do 26 lat wynosi około 1400 złotych. Jest to spowodowane częstotliwością wypadków i kolizji, które są powodowane właśnie przez tak młodych kierowców. Oczywiście kwota stawki ubezpieczeniowej zależna jest również od modelu samochodu.

Czy młodzi kierowcy mogą obniżyć koszt ubezpieczenia OC?

Wymienione kwoty mogą być zbyt dużym obciążeniem dla większości młodych kierowców. Szczególnie jeżeli zaraz na początku swojej przygody z posiadaniem auta, trzeba liczyć się również z wydatkami na paliwo, a także konserwację pojazdu i jego zakup. Dlatego wielu z nich decyduje się na to, żeby wpisać jako współwłaściciela auta bardziej doświadczonego kierowcę, na przykład tatę, mamę lub brata, co pozwala obniżyć kwotę ubezpieczenia.

Czy trzeba mieć auto z ubezpieczeniem OC?

To pytanie często zadają osoby, które decydują się na zakup używanego auta. Sama transakcja może się odbyć, jednak należy pamiętać o tym, aby w jak najkrótszym czasie wybrać polisę i ubezpieczyć samochód. Brak polisy OC będzie się wiązać z dotkliwymi karami finansowymi lub koniecznością całkowitej rekompensaty związanej z kolizją, lub wypadkiem.

Korzystne oferty dla każdego kierowcy – gdzie je znaleźć?

Niezależnie od tego, czy jest się młodym, czy bardziej doświadczonym kierowcą, każdy szuka korzystnej oferty ubezpieczenia. Wiele osób stara się porównywać poszczególne oferty na własną rękę. Są jednak bardziej sprawdzone i przede wszystkim skuteczne sposoby, umożliwiające znalezienie najkorzystniejszej polisy – internetowe kalkulatory OC.

Dzięki nim można zapoznać się z proponowanymi dla danego kierowcy stawkami od najlepszych ubezpieczycieli. Korzystając z kalkulatora, można kupić ubezpieczenie samochodu np. z rankomat.pl.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC online?

Znajdują się tam polisy od takich usługodawców, jak Generali, Proama, czy AXA, a także wielu innych. Jedną z największych zalet, jaką proponuje kalkulator na https://rankomat.pl, jest możliwość zapoznania się zarówno z najważniejszymi cechami oferty, jak i ze szczegółami i dodatkowymi opcjami polisy. Dzięki temu w krótkim czasie można porównać propozycje najbardziej znanych ubezpieczycieli i zdecydować się na najlepszą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*